تایم بلاگ

آموزش آرایش اسموکی مناسب فرم چشم شما

آموزش آرایش اسموکی مناسب فرم چشم شما

در دنیای آرایش اسموکی فرم چشم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وقتی این امکان وجود دارد که می توانید ویژگی های زیبای خود را زیباتر کنید نمی توانید همینطور دل به خواهی و بدون در نظر گرفتن مدل چشم ها آن ها را آرایش کنید. با استفاده از راهنمای زیر چشم ها را به راحتی و بر اساس فرم چشم ها آرایش کنید و چشم ها را زیباتر و درشت تر جلوه دهید.

چشم های نزدیک به هم

برای این فرم چشم ها هدف از آرایش با فاصله نشان دادن چشم هاست. پس باید برای بخش های داخلی پلک ها از سایه های رنگ روشن استفاده کنید و در بخش های خارجی پلک از سایه های تیره تر. پلک را به سه بخش تقسیم کنید. ابتدا سایه پایه را روی تمام پلک بزنید و بیشتر روی بخش داخلی پلک تمرکز کنید. سپس در بخش میانی پلک سایه رنگ متوسط بزنید و در بخش خارجی پلک سایه تیره تر استفاده کنید. سپس سایه را کمی به بخش بیرون پخش کنید تا حالت نزدیک بودن پلک ها کمتر نشان داده شود.

چشم های با فاصله

برای این فرم چشم ها دقیقه بر عکس مورد قبلی هدف از آرایش کم کردن فاصله چشم هاست. برای این کار باید سایه چشم را به طرف گوشه داخلی چشم ترکیب کنید. روشن ترین رنگ سایه را به عنوان هایلایتر روی پلک و استخوان ابرو بزنید. سپس از گوشه خارجی چین پلک تا گوشه داخلی سایه رنگ متوسط بزنید. در آخر در بالای خط مژه ها سایه تیره تر بزنید و آن را به طرف بالا پخش کنید. پایین چشم ها و تا نزدیک گوشه داخلی چشم ها سایه مشکی بزنید.

چشم های monolid

چشم های monolid یا تک پلکی چشم هایی هستند که فاصله میان چشم تا ابرو سطح صافی است. اما این مانع از آرایش اسموکی نمی شود. در این فرم چشم ها استخوان ابرو نیز زیاد مشخص نیست. باید بتوانید با استفاده از سایه های مختلف چشم ها را درشت تر و بازتر نشان دهید. تیره ترین رنگ (سیاه یا قهوه ای تیره) سایه را به بخش خط مژه بزنید. رنگ متوسط را روی پلک بزنید و به طرف بالا پخش کنید. در آخر روشن ترین رنگ را بالای پلک بزنید. خط مژه پایین چشم را مداد سیاه یا سایه کمی روشن تر بزنید تا چشم ها درشت تر نشان داده شود.

چشم های پفی

در چشم های پفی روی چین پلک پوشانیده شده و چشم ها بسته تر نشان داده می شوند. کاری که در این فرم چشم ها نباید استفاده از سایه تیره روی پلک هاست زیرا پلک ها را سنگین تر نشان می دهد. در عوض باید از سایه رنگ متوسط مثل قهوه ای روشن استفاده کنید. از گوشه خارجی پلک شروع به کشیدن سایه کنید و تا بالا و بخش پف پلک بکشید. سپس همان رنگ سایه را در بخش خط مژه پایین چشم بکشید.

در مرحله بعد بالای سایه رنگ متوسط را سایه کانتور بزنید تا عمق آرایش اسموکی بیشتر شود. در نهایت گوشه داخلی خط مژه پایین و استخوان گونه را هایلایتر بزنید تا میان چشم ها و ابروها فاصله ایجاد شود و چشم ها بازتر نشان داده شود.

چشم های برجسته

آرایش اسموکی روی این فرم چشم ها به علت فضای زیادی که روی پلک ها وجود دارد عالی می شود. روی تمام سطح پلک سایه تیره بزنید و خط چشم پهن بکشید. روی استخوان گونه هایلایتر بزنید. روی تمام پلک یک سایه طبیعی تر بزنید. گوشه خارجی چشم ها سایه متوسط بزنید و در بخش خط مژه بالا و پایین سایه تیره بزنید. در آخر در بخش وسط پلک سایه تیره بزنید و پخش کنید.

چشم ها با گوشه به طرف پایین

این مدل چشم ها را باید طوری آرایش کرد که گوشه خارجی چشم ها بالاتر نشان داده شود. بنابراین بهترین آرایش، آرایش چشم گربه ای است. روی تمام پلک ها، گوشه داخلی و استخوان گونه هایلایتر روشن بزنید. سپس از وسط پلک تا گوشه خارجی پلک سایه متوسط بزنید. سپس یک رنگ عمیق تر در خارجی ترین گوشه پلک بزنید و به طرف بالا و بیرون ترکیب کنید.

چشم ها با گوشه به طرف بالا

این چشم ها که به چشم های بادامی نیز معروف هستند بر عکس مورد قبل به طور طبیعی گوشه به طرف بالا دارند و ایده آل ترین فرم چشم برای آرایش اسموکی هستند. هدف اصلی بالاتر نشان دادن گوشه چشم است. پلک را به دو بخش تقسیم کنید. در بخش نیمه داخلی سایه روشن و در بخش نیمه خارجی سایه متوسط بزنید. سپس رنگ ها را خوب ترکیب کنید. در نهایت گوشه خارجی بالا و پایین چشم را خط چشم بزنید تا حالت بادامی و بالا رفته چشم ها بیشتر نشان داده شود.

منبع: بدونیم

فروشگاه مارکت سنتر