تایم بلاگ

راهنمای کامل آرایش چشم

با آرایش درست، می توان چشمان را بزرگ و زیبا نشان داد‎

همه خانم ها میدانند که خط چشم کشیدن سخت ترین بخش آرایش چشم میباشد و زمان زیادی هم از خانم ها میگیرد, برخی از خانم ها هم اصلا خط چشم کشیدن بلد نیستند و آن را کار غیرممکنی میدانند. از آنجایی که خط چشم تاثیر زیادی در زیبایی چشم ها دارد همه خانم ها باید بتوانند برای خود خط چشم بکشند, در ادامه این بخش ترفندهای ساده و کاربردی برای کشیدن خط چشم را به شما میگوییم تا بتوانید در کمترین زمان زیباترین خط چشم را بکشید.

به کل صورت تان پرایمر بزنید

صورت تان را با پرایمر بپوشانید. این کار مانعی میان پوست و آرایش ایجاد می کند که باعث می شود پوست تان نرم تر به نظر رسیده و منافذ آن کوچک تر شود.

کرم پودر بزنید

کرم پودرها رنگ و غلظت های مختلفی دارند و نتیجه نهایی آنها نیز متفاوت است. بنابراین باید با اعمال آن ها روی بخش کوچکی از پوست تان، آن را امتحان کنید. هنگامی که کرم پودرتان را انتخاب کردید، آن را با کمک یک براش بزرگ به پوست زده و با یک اسفنج آرایشی محو کنید.

از براش مناسب استفاده کنید

براش های مختلف ظواهر متفاوتی ایجاد می کنند. برای مثال، یک براش بزرگ برای زدن لایه های روشن تر در سراسر پلک تان بهتر عمل می کند، درحالی که یک براش کوچک تر برای لایه های تیره تر و ضخیم تر کاربرد دارد. برای ایجاد ظاهر مورد نظرتان، اغلب به بیش از یک براش نیاز خواهید داشت.

با استفاده از سایه چشم میتوانید به چشمانتان عمق داده و باعث شوید درشت تر دیده شوند‎

سه سایه مشابه انتخاب کنید

برای اینکه سایه های شما به خوبی و زیبایی با هم ترکیب شوند باید از سه رنگی استفاده کنید که هم خانواده هستند ولی تناژ آن ها متفاوت است. بهتر میباشد سایه هایی را انتخاب کنید که فرق شان در تیرگی و روشنی باشد.

برای مثال، استفاده از سایه یاسی، بنفش براق و بنفش سیر را در نظر بگیرید.

به پلک داخلی و استخوان ابروها سایه روشن بزنید

با یک براش تمیز، روشن ترین سایه را به پلک هایتان بزنید تا جایی که به گوشه چشم ها برسید. سایه را درست زیر ابروهایتان بزنید تا درخشش زیبایی به چشم های خود ببخشید.

با تیره ترین سایه، عمق ایجاد کنید

با یک براش تمیز دیگر، تیره ترین سایه ای که انتخاب کرده اید را به گوشه خارجی پلک تان، درست بالای مژه ها بزنید. سپس با حرکت دادن براش به جلو و عقب آن را روی چین پلک پخش کنید؛ بیشتر روی نیمه بیرونی چین تمرکز کنی

با سایه متوسط، دو سایه را به یکدیگر اتصال دهید

باز هم از یک براش دیگر برای زدن سایه متوسط به کل پلک تان استفاده کنید. این رنگ باید سایه های روشن و تیره را به نحو یکدستی به همدیگر وصل کند.

سایه ها را در یکدیگر محو کنید

با پخش کردن انتهای سایه ها در یکدیگر با کمک یک براش نرم و کوچک، کار ترکیب سایه ها را پایان دهید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، براش را با حرکات دورانی کوچک حرکت دهید.

زدن خط چشم و ریمل

کشیدن خط چشم یکی از ترفندهای اساسی در آرایش چشم است. اگر شما هم جزو افراد مبتدی هستید به راحتی با دستور زیرخط چشم بکشید.

اگر خط چشم کشیدن خیلی برایتان سخت میباشد و دوست دارید خط چشم گربه ای یا دنباله دار بکشید باید از تکنیک نقطه چین استفاده کنید به این صورت که با یک مداد محدوده خط چشم و اندازه دنباله آن را با نقطه چین های کمرنگ مشخص کنید سپس با خط چشم نقاط را به هم وصل کنید.

از فرمژه استفاده کنید

با این ترفند میتوانید همزمان هم خط چشم بکشید و هم مژه هایتان را فر کنید, باید مداد چشم را روی لبه داخلی فرمژه بکشید و با این کار همزمان خط مداد روی لبه پلک مینشیند و مژه ها فر میشوند.

ریمل بزنید

ریمل را فقط زیر مژه های بالایی تان بزنید. چندین حرکت رفت و برگشت به طرف بالا و پایین انجام دهید تا ریمل به خوبی مژه هایتان را پوشش دهد. هنگامی که این کار را می کنید، ریمل را اندکی جلو و عقب ببرید تا از چسبیدن مژه ها به یکدیگر جلوگیری شود. همین کار را برای مژه های پایینی نیز انجام دهید.

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر