تایم بلاگ

چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم؟

مژه مصنوعی یکی از لوازم آرایشی برای زیباتر کردن آرایش چشم می باشد‎

داشتن مژه های حجیم و پرپشت در یک آرایش جذاب بسیار موثر میباشد از این رو بسیاری از آرایشگران برای تکمیل نمودن آرایش از آن استفاده می کنند.

مژه مصنوعی یکی از لوازم آرایشی برای زیباتر کردن آرایش چشم می باشد. داشتن مژه های حجیم و پرپشت در یک آرایش جذاب بسیار موثر میباشد از این رو بسیاری از آرایشگران برای تکمیل نمودن آرایش از آن استفاده می کنند. پیش از استفاده از مژه مصنوعی باید در مورد نحوه صحیح استفاده از آن را آموخت و در زمینه ی انتخاب مژه مصنوعی با کیفیت اطلاعات کافی را به دست آورد.

واکنشات شدید و حساسیتی

مژه های مصنوعی یا مواد دیگری که به مژه ها می چسبد می تواند واکنشات شدید روی پوست و چشم ایجاد کند. حتی کمی آزردگی چشم می تواند منجر به صدمه چشم شده و حتی گاه بینایی را از میان ببرد.

برخی اوقات چسب مورد استفاده نیز می تواند باعث واکنشات حساسیتی شده ، پلک متورم و چشم ها قرمز شوند. بنابراین پیش از استفاده ، از نوع چسب مناسب اطمینان حاصل کنید، آن را از پیش روی پوست امتحان کنید.

وسایل مورد نیاز:

• مژه مصنوعی دلخواه تان

• موچین

• چسب مژه مصنوعی

• قیچی

– بدون اینکه فشار خاصی بر مژه‌ها بیاورید؛ آرام آنها را با موچین یا انگشتان‌تان از بسته‌بندی بیرون بیاورید.

طرز بیرون آوردن مژه از بسته بندی‎

– با استفاده از انگشت اشاره یا شست دو سر انتهایی مژه را بگیرید و به پایین متمایل کنید.به آرامی آن را به اندازه یک سانتی متر با دست بالا و پایین ببرید. این کار باعث کشیده شدن آن شده و آن را از محکم بودن بیش از حد در می آورد. در عین حال این کار کمک می کند تامژه ها بهتر به روی پلک بنشیند.

– در این مرحله باید امتحان کنید که آیا طول مژه ها اندازه پلک شما میباشد یا خیر، اگر چشمان کوچکتری دارید باید کمی از آن را قیچی کنید. با نگه داشتن بر روی چشم آن را اندازه کنید. باید دقت کنید که از کجا مژه های طبیعی شما شروع شده (از گوشه داخلی) و اضافه آن را از گوشه خارجی اندازه بگیرید.

اندازه گرفتن مژه

– با قیچی بخش اضافه آن را ببرید. می توانید دوباره روی مژه های خود قرار دهید ببینید به اندازه کافی کوتاه شده میباشد یا خیر.

قیچی کردن اضافه ‎مژه

– مژه را به چسب مژه آغشته کرده و برای آنکه کاملا چسبناک شود دو دقیقه نگه دارید.

چسب زدن به مژه

– توجه داشته باشید که لایه نازکی چسب به آن بزنید ولی در بخش های انتهایی مژه کمی چسب بیشتر بزنید، چرا که نقاطی میباشد که به راحتی چسب باز می شود.

– مژه مصنوعی‌ها را با موچین برداريد (بهتر میباشد وسط آن را و نزدیک خط مژه را بگیرید) حواس‌تان باشد که نوک موچین به بخش چسبناک نخورد.

قراردادن مژه سر جایش

– با موچین گوشه مژه‌های داخلی و خارجی چشم را کاملا اندازه کنید و تا حد ممکن مژه‌های مصنوعی را به مژه های واقعی خودتان نزدیک کنید البته بدون تماس با آنها.

محکم کردن مژه

– به محض آنکه مژه ها با خط مژه های خودتان هم تراز شد. با موچین ابتدای مژه ها رابگیرید و به پلک فشار دهید. بازهم یادآوری می کنیم که آن را بر روی خط طبیعی مژه قرار دهید و نزدیک مجرای اشک نباشد و گرنه در تمام مدت آبریزش چشم و احساس فشار بر روی چشم را خواهید داشت. باید فضای کوچکی خالی باشد. این کار را سریع انجام دهید تا چسب خشک نشود.

– این کار را در کل خط مژه مصنوعی انجام دهید و با موچین کمی به پوست فشار دهید تا بچسبد.

– حدود یک تا 2 دقیقه صبر کنید تا چسب خشک شود؛ بعد از خشك شدن چسب، آرام چشم‌ها را باز كنيد، اگر اشتباه شد و مجبور شديد آن را برداريد بايد مژه را تميز كرده و بعد از خشك كردن دوباره مراحل بالا را تكرار كنيد.

– بعد از موفقيت كامل مي‌توانيد با خط چشم مايع روي مژه و چسب را بكشيد. البته تا اين زمان بايد چسب خشك شده و رنگ خود را از دست بدهد. براي امتحان مي‌توانيد مژه مصنوعي را خيلي آرام برداريد كه اگر كار به‌درستي انجام شده باشد اين كار عملي نخواهد بود.

زدن خط چشم روی مژه

– در مرحله آخر لایه ای از ریمل بزنید تا مژه های طبیعی و مصنوعی ظاهر یکسانی به خود بگیرند و علاوه برآن مژه ها تیره تر نیز به نظر خواهند رسید.

ریمل زدن ‎مژه

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر